Bouda pro psa od Boudy Praha

výběr psí boudy

Tipy pro správnou velikost a umístění

  • Velikost  :  Správná velikost je velice důležitá a odvíjí se od velikosti a stavby těla Vašeho psa. Bouda by neměla být ani moc velká ( aby si boudu mohl pes v zimě svou tělesnou teplotou vyhřát) a naopak nesmí být ani příliš malá (pes by se v ní neotočil). Vstup do psí boudy by měly být +-5 cm stejně vysoký jako pes, a vnitřní rozměr boudy by měl mít o  5-10cm větší než jsou rozměry Vašeho psa.

   

     Od výšky v kohoutku lze odvodit potřebnou velikost psí boudy nejjednodušeji.

  

Výška psa v kohoutku Velikost psí boudy
20 - 35 cm Mini
35 - 47 cm Medium
45 - 60 cm Large
60 - 77 cm Extra Large
77 + cm ExEx Large

    jak změřit výšku psa

  • Měření kohoutkové výšky : Kohoutková výška psa se měří když pes stojí vzpřímeně na rovné podložce. Rozhodující míra je od podlahy po lopatky psa.

 

 

  • Konstrukce stěn  :  Každá psí bouda je tvořená sendvičový izolační systém stěn, který je na stěnách , ale i podlaze, přepážce a stropu. Psí boudu tvoří konstrukce ze střešních latí opláštěná palubkami, vyplněná 5cm polystyrenem a vnitřní část psí boudy je tvořená voděodolnými deskami OSB3.

 

  • Vnitřní uspořádání  : Každá psí bouda je vybavena přepážkou, která přepažuje vnitřní prostor na předsíň a ložnici. Přepážka je odnímatelná.

psí bouda vnitřní uspořádání praha boudy

  • Velikost  :  Správná velikost je velice důležitá a odvíjí se od velikosti a stavby těla Vašeho psa. Bouda by neměla být ani moc velká ( aby si boudu mohl pes v zimě svou tělesnou teplotou vyhřát) a naopak nesmí být ani příliš malá (pes by se v ní neotočil). Vnitřní prostory psí boudy by měly být zhruba o 5-10cm větší než rozměry Vašeho psa.

 

 

  • Konstrukce stěn  :  Každá psí bouda je tvořená sendvičový izolační systém stěn, který je na stěnách , ale i podlaze a stropu. Psí boudu tvoří konstrukce ze střešních latí opláštěná palubkami, vyplněná 5cm polystyrenem a vnitřní část psí boudy je tvořená voděodolnými deskami OSB3.

 

  • Vnitřní uspořádání  : Každá psí bouda je vybavena přepážkou, která přepažuje vnitřní prostor na předsíň a ložnici. Přepážka je odnímatelná.

psí bouda vnitřní uspořádání praha boudy

 

  • Správné umístění  : Psí bouda by měla být umístěná tak, aby měl pes z boudy přehled o dění v jeho okolí. Ideálně by bouda měla mít výhled jak na vjezdovou bránu, tak na vchodové dveře.

 

  • Jména boudy : Naše boudy jsou pojmenovány po svých prvních psích majitelích.

 

 

© 2014 Boudy Praha Všechna práva vyhrazena

Rocco